Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

tuzr1 


Oblíbená alba

Alba, která má tuzr1 v oblíbených

reklama

47 fotek, minulý týden, 79 zobrazení, 144 komentářů | architektura, cestování, města
Brašov (rumunsky Brašov, maďarsky Brassó, německy Kronstadt) je hlavní město stejnojmenné župy v Sedmihradsku. Město založil Řád německých rytířů jako Kronstadt někdy okolo roku 1211. V 13. století ho kolonizovali němeční osadníci. Od roku 1918 je součástí Rumunska.
69 fotek, minulý týden, 84 zobrazení, 194 komentářů | cestování, krajina, příroda
Horská túra nevlídným, sychravým a chladným počasím
49 fotek, letos v září, 69 zobrazení, 148 komentářů | architektura, krajina, ostatní
Hrad byl založen rytíři německého řádu v 13. století, kteříi však byli nedlouho na to vyhnáni rytíři z Transylvánie. V pevnosti je přes 140 m hluboká studna, kterou hloubili turečtí vězni v 17. století. Za tuto úmornou práci měli být propuštěni, avšak kopání jim trvalo 17 let a tak se svobody nedočkali. Za dobu své historie byla pevnost dobyta pouze jednou, v roce 1612 za vlády Gábora Bethlena, a to kvůli nedostatku vody. Z pevnosti je krásný výhled do všech stran.
47 fotek, letos v září, 84 zobrazení, 121 komentářů | architektura, cestování, ostatní, bydlení
Hrad Bran (německy Törzburg, maďarsky Törcsvár) u obce Bran se nachází na historické hranici mezi Transylvánií a Valašskem. Hrad Bran ispiroval Brama Stokera k vylíčení Draculova hradu ve svém románu. Předobrazem Drakuly byl krutý vlašský kníže-vojvoda Vlado III Tepes - Drakula, který však na hradě Bran nežil. Jeho sídlem byl pevný nepřístupný hrad Poenari, dnes zřícenina.
Od roku 1920 byl hrad Bran sídlem panovníků Rumunského království. Dlouho zde pobývala královna Marie Edinburská, která nechala provést rozsáhlé úpravy interiérů podle tehdejšího rumunského vkusu, a její dcera, princezna Ileana Rumunská. V současnosti hrad patří Dominiku Habsburskému. V hradě je muzeum zajímavé tím, že se návštevníci mohou libovoně pohybovat po přístupných místech hradu.
67 fotek, 2.8.2017, 62 zobrazení, 147 komentářů | architektura, krajina, kultura, příroda
Kuks je známý barokním hospitalem a bývalými lázněmi, které ve své éře byl yluxusněji vybaveny než Karlovy Vary. Komplex staveb na obou březích Labe postavil v 1692 - 1724 František Antonín Špork.Zníámá je i barokní lékárna. Sochy v Kuksu a okolí jsou z dílny M. B. Brauna. V areálu hospitalu je krásná bylinková zahrada.
78 fotek, 28.7.2015, 160 zobrazení, 14 komentářů | cestování
V rámci našeho týdenní pobytu na Spiši jsme v úterý 28. července 2015 navštívili krásné město Levoču a jeho půvabné okolí.
142 fotek, červenec 2015, 192 zobrazení, přidat komentář | cestování
Během našeho pobytu na Spiši koncem července 2015 jsme postupně mimo Spišskou Novou Ves zašli do Spišského Hrhova, na travertinové kupy Sivá Bára a Drevenik, na Spišský hrad a níže položené Spišské Podhradie se Spišskou Kapitulou, rázovitou vesničku Žehru a zámek Hodkovce.
69 fotek, 23.8.2017, 77 zobrazení, přidat komentář
Třebovice - Bobrovníky - Lhotka - Svinov ( foto Marie W. a Drahuš K. )
Pravé turistické počasí si vychutnalo 12 seniorů a z fotek je zřejmé,že vycházka se vydařila po všech stránkách!
MM poslala tuto SMSku:Svinov-Bobrovníky-Třebovice-u Odry úsměvů na tisíce! Šťastnou cestu!P.S.:Voskovec:Pravda je ovoce,které se musí trhat,až když zcela uzraje.
Pepíčkovy hlášky:Hlídač se tvářil tak ostražitě,až usnul.Hrdinní rytíři statečně prchali.Nazdar!Vaše MM.
63 fotek, letos v červnu, 111 zobrazení, 182 komentářů | architektura, krajina, města, příroda, země
Rabštejn nad Střelou je naše nejmenší historické město se dvěma hrady, zámkem, bývalým klášterem servitů, loretou a barokním kostelem P. Marie Bolestné. V městečku je několik barokních soch. Pod městečkem je udržovaný židovský hřbitov. Ve skalách pod klášterem a zámkem jsou bývalé lomy na pokrývačskou břidlici.
79 fotek, 10.6.2017, 150 zobrazení, 252 komentářů | architektura, cestování, krajina, příroda
Výlet rozkvetlými loukam po hřebeni Ještědského hřbetu s krásnými výhledy.
99 fotek, 24.4.2017, 26 zobrazení, přidat komentář
Naše jarní turistická dovolená byla opět parádní. Jenom počasí nám moc nepřálo, bylo dost chladno a dost pršelo. Sluníčko jsme viděli jenom v pondělí, kdy jsme vyrazili na první "zahřívací" túru, dlouhou 11 km. Byl pěkný slunečný den, vyšli jsme z osady Hlavatá na kopec Kladnatá, který nás překvapil nádherným kruhovým výhledem - viděli jsme Radhošť, Lysou horu, Velký Rozsutec... Nahoře bylo dost sněhu, hodně tálo, ze stromů "pršelo"... S klesající nadmořskou výškou sníh mizel pře očima, do Horní Bečvy jsme došli po krásně zelených loukách...